4 yorum

  1. Merhabalar. Konuyu güzel anlatmışsınız. Keşke daha detaylı bir anlatım tercih etseydiniz. Örneğin Kategoriyi Ekleme, Listeleme, Dropdownlist içinde listeme, Düzenleme, Silme vb. keşke bu şekilde anlatsaydınız. Yukarıdaki anlatımı kendim çok basit bir şekilde yapabiliyorum. Hatta ekleme işlemlerini de yapabiliyorum. Ancak kullandığım yol biraz uzun ve yorucu. İnternette araştırdığımda konu hep eksik anlatılmış. Diyebilirsiniz ki her şeyi beklemeyin, biraz kendiniz yapın diye. Zaten yapabiliyorum. Ancak daha basit bir yapı araştırıyordum. Ne yazık ki bulamadım :). Yine de emeğinize sağlık. Paylaşım için teşekkür ederim.

    1. Merhaba,

      Eleştiri için çok teşekkür ederim. Bu makaleyi ilk programlama yıllarında yazdığımdan eksik olduğunun şuan farkedebiliyorum yeni makalelerimi daha dolu dolu yazmaya çalışıyorum.

  2. Murat bey şöyle bir sorum olacak;  veri tabanında ilişk,li tablolarım var,

    Örn firma ve destek adlı 2 tablom var  tablolar için MVC de  contorollerları ve bunlara ait wiewleri oluşturuyorum , fakat şöyle birşey yapmam gerekiyor destek tablosunun wiewinde firma tablosu içerisinden bir alanı çağırmam gerek  yardımcı olursanız çok çok makbul geçeçek içinden çıkamadım bir türlü.

  3. Anladığım kadarıyla destek tablosundan firma tablosuna bir ilişki oluşturmuşsunuz ve firma listesinden seçtiğiniz firmaid değerine göre seçimin sağlanmasını istiyorsunuz eğer bu şekilde değilse istediğiniz şeyi net olarak açıklayabilirseniz daha iyi yardımcı olabilir ama eğer bir firma listesinden seçim yaptırmak ve varolan seçimler içinde firma seçimini sağlamak içinde bir select elementine listeyi doldurun ve value değerine şirket değerinizi set ederseniz sorun kalmayacaktır ama dediğim gibi ne yapmak istediğinizi net açıklarsanız ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak bir çözüm üretebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir