C# İle Sisteminizde Tanımlı Olan Yazıcıların Listesini Alma

Murat ÖNER

1989 yılında Kocaelinin Dilovası ilçesinde doğdum ilkokul ve lise eğitimimi Kocaeli’de aldım, önlisans üniversite eğitimimi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nda bilgisayar programcılığı bölümünde yaptım. Üniversite dönemi boyunca Microsoft'un student partner projesinde yer aldım ve diğer student partner öğrencileri ile birçok farklı projede yer aldım. Üniversite eğitimi tamamlandıktan sonra staj yapmış olduğum Ries Technologies şirketinde yazılım geliştirici ve web designer olarak görev aldım ardından Gen Yazılım firmasında ERP ve HBYS sistemleri ile ilgili yazılım geliştirmeye devam ettim. Şuan aktif olarak mobil, web ve masaüstü uygulamalar geliştirmeye devam etmekteyim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

 1. esra dedi ki:

  jquery tarafında nasıl yapılıyor bu ıslem hocam

  • Murat ÖNER dedi ki:

   C# server taraflı çalışan bir dil ama jquery bir javascript kütüphanesi sadece client tarafında çalışan bir kütüphane sistem ile alakalı hiçbir bilgiye(tarayıcının size sunduğu işletim sistemi, tarayıcı tipi v.b gibi sunduğu bilgiler hariç) erişemezsiniz araya server taraflı çalışan bir dil koymalı ve bu dille yazdığınız kodu web ortamında yazabilirseniz http isteğinde bulunup sunucudan bu bilgileri isteyebilirsiniz ancak bu şekilde mümkündür.

 2. es dedi ki:

  asıl yapmak istedigim şey pcd de baglı yazıcılara erısmek ve bu erıstıgım yazıcıları kaydedıp ıstegım yazıcıya ıstedıgım page gonderımı saglamak bunu otomıze etmek ıstıyorumsunucu tarafından yapmam cunku sunucu tarafında yapmamdemem baska yazıcılarıda cekmem anlamına gelır bıronerım daha var ama bu olasımı bılmıyorum window.print e el ile prınter name gırebılıyormuyum ? arastırmalarıma gore manuel yazıcı adını gıremedım bı bılgınız varmı bu konuda

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: