Delphi Kod İle Nesne Oluşturup Form Üzerine Yerleştirme

9 Cevaplar

 1. İhsan dedi ki:

  işime yaradı sağol.

 2. IzmirliKemal dedi ki:

  Delphi Kod İle Nesne Oluşturup Form Üzerine Yerleştirme konusunda benim başka bir sorunum var. Cevaplarsanız memnun olurum.

  Bilgi Notu:

  Delphi 10.2 versiyonu, MSSQL Management Studio programı ile de MSSQL veritabanına ulaşıyorum ve veri alabiliyorum. Bu işlemleri yaparken de hazır ADOQuery ile ADOConnection nesnelerini kullanıyorum.

  Sorunum :

  ADOConnection nesnesini oluşturup bağlantı kurarken, Bilgisayar adını ve veritabanı(Database) adı kod ile girmek zorundayız. Buraya kadar problem yok;

  Ancak bu yazılan programı installshild türü bir program ile setup.exe haline çevirip başka PC veya PC lere kurduğumuzda, veritabanı adı değişmeyecek, ancak PC adı muhakkak ki değişecek, bu sorunu nasıl aşacağız.

  Bilgilendirirseniz size minnetar olurum. Teşekkürler.

 3. IzmirliKemal dedi ki:

  Soruma yanıt verebilecek Delphi diline hakim bir Allah’ımın kulu yokmu?

  • Murat ÖNER dedi ki:

   Merhaba,

   2013-2014 yıllarında Delphi ile kodlama yaptım fakat sonrasındaki yıllarda tamamen .Net, Javascript ağırlıklı kodlamalar yaptım o yüzden Delphi ortamım olmadığından ve bilgiler ilk günkü gibi taze olmadığından yardımcı olamıyorum.

  • halil karagöz dedi ki:

   kurulum esnasında bilgisayardan yada kullanıcıdan bilgisayar adını alamaz mısınız

   • Murat ÖNER dedi ki:

    Selam halil, Delphi ile geliştirme yapmayı yaklaşık 3 yıl önce bıraktım o yüzden Delphi geliştirme ortamım v.s. ve o günkü bilgim olmadığından destek olamıyorum kusura bakma.

 4. dsad dedi ki:

  source verebilseydin daha iyi olurdu aklımda başka şeyler vardı. en azından istediğim şeyleri create ile yapardım.ona buna visible yapıp şişirmezdim.

 5. dsad dedi ki:

  alabilirsin.Macten tut seri nolarına kadar alabilirsin.

Bir Cevap Yazın