iOS – Gerçek Cihaza Deploy Ederken Çıkan 0xe8008015 Hatası ve Çözümü

Xamarin iOS geliştirmesi sırasında canlı bir cihaz’a direkt geliştirme ortamından deploy girişiminde bulunduğunuzda eğer daha önce yükleme yapmaya çalıştığınız cihazı geliştirme cihaı olarak ayarladıysanız bu hata kodu çok büyük ihtimal ile alakacaksınız o yüzden bu hatayı engellemek için makale devamındaki adımları izleyerek gerçek cihazı geliştirme cihazı olarak kayıt etmeniz gerekmektedir.

Öncelikle hatanın tam hali şu şekilde

Your application failed code-signing checks. Check your certificates, provisioning profiles, and bundle ids. Probably your device is not part of the selected provisioning profile (error: 0xe8008015).

Yapmanız gereken ilk işlem cihazınızı kayıt edebilmek için uuid değerini öğrenmek bu değeri öğrenmek için Apple Configurator 2 yazılımını App Store’dan indirin ve bu yazılımı yükledikten ve cihazınızı mac’e bağladıktan sonra Apple Configurator 2 yazılımında alttakine benzer bir görüntü ile karşılaşacaksınız kırmızı ile işaretlediğim yerde UUID değerini kopyalayın.

Ardından apple developer bilgilerinizle https://developer.apple.com/account/ sitesine girmelisiniz. Ardından alttaki görselde 1. işaretlediğim kısım olan Devices altındaki All linkine tıklayıp geliştirme yetkisi verdiğiniz cihazların listesine erişebilirsiniz eğer yeni bir cihaz eklemek istiyorsanız o zaman 2. kısım olarak işaretlediğim + simgeli buton’a tıklamasınız tıkladıktan sonra sizden eklemek istediğiniz cihazınıza ait benzersiz olan UUID değerini istiyor ve rastgele bir isim girmeniz isteniyor bilgileri girdikten sonra Continue butonuna tıklayın eğer geçerli bir uuid değeri girdiyseniz ve daha önce eklemediğiniz bir uuid değeri ise register butonu aktif olacaktır register butonu aktif ise tıklayın ve kayıt işlemi tamamlanmış olacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir