IIS Service Unavailable HTTP Error 503 Hatası ve Application Pool Durması

ASP.NET Core yüzünden ilk hatamı bugün almış bulunmaktayım aslında hata Asp.Net Core‘dan dolayı değil ama hata içeriğinde aspnetcore.dll dosyası bulunamadığı söyleniyor ki daha düne kadar çalışıyordu klasik bir programcı lafı oldu 🙂 şimdi bu başlıktaki hatanın ne olduğuna bakalım.


IIS Service Unavailable  HTTP Error 503 Hatası ve Application Pool Durması

IIS Service Unavailable HTTP Error 503 Hatası ve Application Pool Durması

Hataya sebep olan şey asp.net core değil ama asp.net core‘u geliştiren firmadan yani microsoft‘tan kaynaklanıyor giriş metninde daha düne kadar çalışıyordu demiştim evet öyle idi bir an düşündüm dünden bugüne ne değişti diye birşey çıkaramadım ama programcıların amcası stackoverflow‘a sorduğumda Genellikle Windows 8.1 ‘den Windows 10‘a geçişlerde yada Windows 10 Güncelleştirmelerinden kaynaklandığını gördüm ki hemen aklıma geldi Windows 10‘un sinsi bir şekilde benimde güncelleştirmeleri kapatmamamla beraber yaptığı büyük güncelleştirmeden kaynaklandığını düşündüm ve çözümün şu olduğu söylendi ki öylede çıktı.

Bu arada aspnetcore.dll dosyasından dolayı hata verdiğine Event Viewer(Olay Görüntüleyicisi) ‘da > Windows Logs(Windows Günlükleri) > Application(Uygulama) altında yer alan IIS… başlıklı hatalardan farkettim. Sizde hata sebebini bu yolla öğrenebilirsiniz çözüm noktasında ise yapmanız gereken eğer aynı hata ise çözüm olmasını umuyorum Control Panel(Denetim Masası)-> Programs and Features(Programlar ve Özellikleri) kısmından Microsoft .NET Core 1.0.1 – VS 2015 Tooling Preview 2 uygulamasını Repair(Değiştir) diyerek onarmalısınız böylelikle sorun düzelecektir.

IIS Service Unavailable HTTP Error 503 Hatası ve Application Pool Durması
5 (100%) 1 oy

Murat ÖNER

1989 yılında Kocaelinin Dilovası ilçesinde doğdum ilkokul ve lise eğitimimi Kocaeli’de aldım, önlisans üniversite eğitimimi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nda bilgisayar programcılığı bölümünde yaptım. Üniversite dönemi boyunca Microsoft'un student partner projesinde yer aldım ve diğer student partner öğrencileri ile birçok farklı projede yer aldım. Üniversite eğitimi tamamlandıktan sonra staj yapmış olduğum Ries Technologies şirketinde yazılım geliştirici ve web designer olarak görev aldım ardından Gen Yazılım firmasında ERP ve HBYS sistemleri ile ilgili yazılım geliştirmeye devam ettim. Şuan aktif olarak mobil, web ve masaüstü uygulamalar geliştirmeye devam etmekteyim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: