Javascript İle Sayfayı Tam Ekran Yapma

Javascript kullanarak sayfayı tam ekran yapmanın yolu mümkün fakat burada önemli olan nokta farklı tarayıcılar için farklı metod tanımları mevcut olduğundan öncelikle tarayıcı tespit edilip daha sonra metod çalıştırılmalıdır.

Javascript ile sayfayı tam ekran yapma

Javascript kullanarak sayfayı tam ekran yapmanın yolu mümkün fakat burada önemli olan nokta farklı tarayıcılar için farklı metod tanımları mevcut olduğundan öncelikle tarayıcı tespit edilip daha sonra metod çalıştırılmalıdır. Tüm tarayıcılarda çalışacak şekilde hazırlanmış olan alttaki koda gözatabilirsiniz.

Javascript

Javascript İle Sayfayı Tam Ekran Yapma
5 (100%) 1 oy

4 yorum

  1. Merhaba, öncelikle bu değerli paylaşım için çok teşekkür ederim, her ne kadar 2 yıl geçsede eski kodlara daha önem veren biriyim, bu kod gayet güzel çalışıyor fakat kodun sonunda bir kapama parantezi eksik kalmış bilgilendireyim dedim.

  2. embed ile swf oyun yüklüyoum ve buna bir link ile tam ekran yap diyorum oluyor fakat tam ekrandayken oyuna tıklayınca tam ekrandan çıkıyor ve “Tam ekrandan çıkıldı çünkü pencereli yan uygulamaya odaklanıldı.” diyor. çözüm yokmu chrome de denedim onda sorun yok. firefoxta var 54.0.1 (32-bit) sürümü kullanıyorum.

    1. Bununla ilgili maalesef bir öneride bulunamayacağım flash zaten performans ve diğer bazı sorunlar oluşturduğundan tarayıcılar flash ile ilgili artık destek vermiyorlar bu konuda daha geniş bir araştırma yapmak gerekiyor diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir