Javascript String’s Format İs Not Defined Hatası Ve Çözümü

Javascript kodları maalesef tarayıcı türüne ya da versiyonuna göre barındırdığı çekirdek versiyona göre tanımama problemi ile karşılaşmamız olası bir durum bu problemi aşmamız için yapmamız gereken polyfill kütüphanesi yada prototype eki kullanmak.

Javascript string’s format is not defined hatası ve çözümü

Üstte özet içerik kısmında bahsetmiş olduğum bu tür problemleri aşmak için polyfill kütüphaneleri kullanabileceğinizi yazmıştım bu tür kütüphaneler daha fazla büyük bazı css, js gibi açıkları kapamak için kullanılıyor ancak bir String sınıfında format özelliğini kendimiz manuel olarak ekleyerek bütün tarayıcılarda problemsiz çalışmasını sağlayabiliriz. Daha önce yine chrome‘da kullanmış olduğum bu format adındaki fonksiyonu aşağı yukarı 1 yıl geçtikten sonra yeniden chrome tarayıcısında çalıştığımda format adlı fonksiyonu tanımadı bu tür durumlar javascript ve css‘de olası durumlar maalesef.

Sorunu çözüme ulaştırmak için alttaki kodu format özelliğini kullanmadan önce tanımlayınız.

Javascript

Makaleyi oyla

Murat ÖNER

1989 yılında Kocaelinin Dilovası ilçesinde doğdum ilkokul ve lise eğitimimi Kocaeli’de aldım, önlisans üniversite eğitimimi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nda bilgisayar programcılığı bölümünde yaptım. Üniversite dönemi boyunca Microsoft'un student partner projesinde yer aldım ve diğer student partner öğrencileri ile birçok farklı projede yer aldım. Üniversite eğitimi tamamlandıktan sonra staj yapmış olduğum Ries Technologies şirketinde yazılım geliştirici ve web designer olarak görev aldım ardından Gen Yazılım firmasında ERP ve HBYS sistemleri ile ilgili yazılım geliştirmeye devam ettim. Şuan aktif olarak mobil, web ve masaüstü uygulamalar geliştirmeye devam etmekteyim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: