Telerik Kendo UI İçin Bazı İpuçları

Telerik Kendo UI

Telerik Kendo UI, Dünya üzerinde kullanılan komponent setlerinden en popülerinden biri olan telerik kendo ui için bu makalede güncel olarak ipuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağım.

Telerik Kendo UI için bazı ipuçları

Dünya üzerinde kullanılan component setlerinden en popülerinden biri olan Telerik Kendo UI için bu makalede güncel olarak ipuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağım.

Kendo UI ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.

Dropdownlist için Seçiniz.. veya boş bir satır ekleme

Kullanıcı seçimini zorunlu yapmamak için select elementine normalde ilk başa boş bir option etiketi ekleriz böylelikle kullanıcı o elementi boş geçebilir ama kendoDropDownList kullandığınızda javascript tarafında veya angular tarafında ekstra olaylara bulaşmadan optionLabel özelliği ile bu sorunu aşabilirsiniz. Bu olayı çözmenin iki farklı yolunu göstereceğim siz hangisi işinize yarıyor ise onu kullanabilirsiniz.

Javascript

AngularJS

Kendo Grid Hücresinin İçeriğini Sağa Yaslı Yapma

Kendo grid hücrelerinin içeriğini sağa ve sola yaslı şekilde yapmak için yapmanız gereken kendo grid’e ait columns property’isi içerisinde attributes property’sini kullanmak. Aslında birden fazla yolu var bunu sağlamanın fakat önerebileceğim en temiz yol bu.

Javascript

Attributes property’isi içerisinde style attribute’ü tanımladığımız gibi class attribute’üde tanımlayıp text-align css özelliği tanımlanmış css classın adını verebilirsiniz.

Telerik Kendo UI İçin Bazı İpuçları
5 (100%) 1 oy

Murat ÖNER

1989 yılında Kocaelinin Dilovası ilçesinde doğdum ilkokul ve lise eğitimimi Kocaeli’de aldım, önlisans üniversite eğitimimi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nda bilgisayar programcılığı bölümünde yaptım. Üniversite dönemi boyunca Microsoft'un student partner projesinde yer aldım ve diğer student partner öğrencileri ile birçok farklı projede yer aldım. Üniversite eğitimi tamamlandıktan sonra staj yapmış olduğum Ries Technologies şirketinde yazılım geliştirici ve web designer olarak görev aldım ardından Gen Yazılım firmasında ERP ve HBYS sistemleri ile ilgili yazılım geliştirmeye devam ettim. Şuan aktif olarak mobil, web ve masaüstü uygulamalar geliştirmeye devam etmekteyim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: