WPF Cannot locate resource hatası ve çözümü

WPF Cannot locate resource hatasını wpf projesine görsel ekleyip bu görseli uygun bir nesne içerisinde kullanmaya çalıştığımda başlıkta belirtilen hatayı aldım ve bu hatanın çözümü ise oldukça basit. Çözüme makale devamındaki adımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

WPF Cannot locate resource hatası ve çözümü

Build Action ile Sorunun Çözümü

Cannot locate resource hatası için yapmanız gereken Resources klasörü altında yer alan görsellerinizin Build Action özelliğini Resource olarak seçip kaydettikten sonra projenize sağ tuş yapıp Clean ardından Build edin sorun çözülmüş olmalıdır. Bu işlemlere alttaki görseldende gözatabilirsiniz.

Eğer bu yöntemden sonrada çalışmıyor ise Visual Studio tarafından otomatik olarak Source veya ImageSource attributelerine atanan pack://application:,,,/ kısımları silerek tekrar deneyiniz.
Solution Explorer ve Properties - WPF Cannot locate resource

WPF Cannot locate resource hatası ve çözümü
5 (100%) 1 oy

Murat ÖNER

1989 yılında Kocaelinin Dilovası ilçesinde doğdum ilkokul ve lise eğitimimi Kocaeli’de aldım, önlisans üniversite eğitimimi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nda bilgisayar programcılığı bölümünde yaptım. Üniversite dönemi boyunca Microsoft'un student partner projesinde yer aldım ve diğer student partner öğrencileri ile birçok farklı projede yer aldım. Üniversite eğitimi tamamlandıktan sonra staj yapmış olduğum Ries Technologies şirketinde yazılım geliştirici ve web designer olarak görev aldım ardından Gen Yazılım firmasında ERP ve HBYS sistemleri ile ilgili yazılım geliştirmeye devam ettim. Şuan aktif olarak mobil, web ve masaüstü uygulamalar geliştirmeye devam etmekteyim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: