Xamarin Android Listview Kullanımı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

 1. özgür dedi ki:

  merhaba birşey sormak istiyorum itemclick ile ilgili olarak. Şimdi ben kendime bir listview oluşturdum ve bu bu listviewe eleman olarak alfabedeki harfleri ekledim.Daha sonra arama kısmı oluşturdum.Buraya kadar herşey çalışması gerektiği gibi örneğin ben örneğin C harfini aradığımda listview bana ekranda sadece C harfini getiriyor fakat ben C harfine tıkladıgım zaman bana A harfinin uyarısını ekrana getiriyor. e.Position bu şekilde işlemlerde işe yaramıyor bunun için ne yapabilirim.
  Teşekkürler.

  • Murat ÖNER dedi ki:

   Normal olarka a harfini getiriyordur çünkü siz c harfi ile aradığınız liste içerinde _liste[e.Position] gibi bir kullanım yapıyorsunuzdur yapmanız gereken _filtrelenmisListe[e.Position] şeklinde bir kullanım ile hangi elemana tıkladıysanız ilgili eleman getirilecektir bu arada _filtrelenmisListe değişkeni benim uydurduğum bir degisken adıdır siz arama sonrası filtrelenmis sonucu hangi field’a aktarıyorsanız ilgili filtrelenmiş fieldda e.Position değeri ile kayıta erişmelisiniz.

   • özgür dedi ki:

    Merhaba Murat Hocam; tekrar ben. Şimdi ise şurada takıldım.
    örneğin ben edittextler içeren form ile bir kayıtlar oluşturuyorum.
    örneğin ad özgür yas 20 gibi daha sonra bunu güncellemek istiyorum ad özgür yaş 21 diye fakat burada benim istediğim listedeki kayıtlara baksın bu kayıttan varsa yeni eklemek yerine var olanı güncellesin.
    Bunu nasıl yapabilirim?

Bir Cevap Yazın