Ocak 2014

Meta Viewport Elementinin Özellikleri Ve Kullanımı

Mobil cihazlardan responsible tasarımına uyumlu olmayan sitelere erişimsağlandığında sayfayı büyütüp küçültme yöntemiyle erişmek zorunda kaldığımızı herkes bilir. Bu makalemizde responsible tasarımına giirş için kullanılacak viewport metasından bahsedeceğiz. 5 / 5 ( 1 vote )

Continue reading...

Delphi ile Alt + F4 Tuş Kombinasyonunu Engelleme

Delphi ile Alt + F4 Tuş Kombinasyonunu Engelleme, Hazırlanmış olduğumuz uygulamalarda bazı durumlarda bilgi girişini zorunlu tutmak istediğimiz anlarda kullanıcının formu hiçbir şekilde kapatamamasını isteriz bu gibi durumlarda en önemli engellenmesi gereken yöntemlerden Alt +F4 tuş kombinasyonudur. 5 / 5 ( 1 vote )

Continue reading...

Global Geçici Tablolar Oluşturmak

Bu makalede Sql server’da iki farklı geçici tablo oluşturmayı, geçici tablolara veri aktarımı gibi işlemleri gerçekleştirmeyi ve geçici tabloya erişim yöntemlerini görmüş olacağız. 5 / 5 ( 2 votes )

Continue reading...

.NET SqlDataAdapter Nesnesi

SqlDataAdapter sınıfı bağlantısız modelin en güçlü bileşenidir. Bu nesne ile veri tabanına bağlantı kurulduktan sonra yazılan SQL cümlesini çalıştırıp, dönecek olan sonuç kümesini; bu sonuçları bellekte tutulacak olan nesnelere yükleme işlemi kolayca yapılmaktadır. 5 / 5 ( 1 vote )

Continue reading...