Ağustos 2014

HTML5 LocalStorage Nedir Ve Kullanımı

HTML5 LocalStorage, Çoğu web geliştirici çerez’in ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilir kullanıcının bilgisayarını bir depo olarak kullanıp kullanıcının daha sonra siteyi ziyaret etme durumunda çereze kaydettiğimiz bilgiyi elde edip tekrar aynı işi yapmamak adına kolay bir çözüm yolu olabilmektedir. 5 / 5 ( 1 vote )

Continue reading...

HTML5 SessionStorage Nedir Ve Kullanımı

HTML5 SessionStorage, Asp.net kullanıcıları session kelimesine aşinadırlar veya bilmeleri gereklidir session ile kullanıcının o anki oturumunda saklanacak veriler belirlenir veya o anki oturumda ihtiyaç olunan veriler session’dan alınır. 5 / 5 ( 3 votes )

Continue reading...

CSS Text-Transform Nedir, Nasıl Kullanılır?

CSS Text-Transform, Makale yazarken yada front-end kodlaması yaparken bazıları kelimelerin tamamı büyük-küçük veya ilk karakterleri büyük olmasına dikkat edebilir bu gibi durumlarda CSS’de basit bir şekilde bu işlemin nasıl yapıldığını makalenin devamında örnekli olarak görebileceksiniz. 5 / 5 ( 4 votes )

Continue reading...

CSS Display Kullanımı ve Örnekleri

CSS Display, CSS’de belkide en çok kullanılan özelliklerden biride display özelliğidir genellikçe web tasarımcılar tarafından gizle-göster olarak kullanılan bu özellik farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır. makalenin devamında örnekler ile bu özelliği anlatmaya çalıştım. 4.7 / 5 ( 43 votes )

Continue reading...

C# İle Dizinleyici Oluşturma Ve Kullanımı

C# İle Dizinleyici, Başlıktan belki tam olarak ne olduğunuz çıkaramaya bilirsiniz fakat c#’da farkında olmadan dizinleyicileri sıklıkla kullanmaktayız .net ekibi işimizi kolaylaştırmak adına neredeyse tüm sınıflarına değerlere daha kısa yoldan ulaşmamız için dizinleyici oluşturmuştur. 5 / 5 ( 1 vote )

Continue reading...

CSS3 Hover Olayı İle Görsele Efekt Verme

CSS3 Hover, CSS3 ile beraber gelen en büyük gelişmelerden biri de gelişmiş animasyonlar oluşturabiliyor olmaktır diye düşünüyorum. Bu makalemizde görsel üzerine gelindiğinde ne tür efektler uygulayabileceğimiz konusunda bol örnekli anlatımlar yapılacaktır. 4.8 / 5 ( 17 votes )

Continue reading...

C# Sealed Anahtar Sözcüğü

Nesne yönelimli programlamanın temel felsefelerinden biri de kalıtımdır. sealed, sınıflara ve üyelere(metot ve property) uygulanabilen bir anahtar sözcüktür. Anlamı; kapalı, mühürlü şeklinde çevirilebilir. Sınıflar için kalıtımı, üyeler için ise override edilmeyi önler

Continue reading...