Ocak 2016

Google nofollow ve dofollow nedir ne işe yarar

Google nofollow ve dofollow, İnternette nofollow ve dofollow için farklı farklı bilgiler yer almaktadır Google’in ortaya atmış olduğu nofollow ve dofollow değişkenleri ile ilgili bende bu makalede nedir, ne işe yarar, kullanırsak etkisi iyi veya kötü yönde nasıl olur gibi durumları değerlendirerek adım adım gideceğiz. 4.5 / 5 ( 4 votes )

Continue reading...

WordPress yazı sürümleri özelliğini kapatma ve temizleme

WordPress yazı sürümleri, wordpress’in 2.6 sürümünden sonra gelen yazı sürümleri özelliği ile her güncellemede önceki sürümün yedeğini alıyor benim gibi makalede çok güncelleme yapanlar için veritabanı performansı açısından bir süre sonra sıkıntı yaşatabilir. Bu durumu geçici veya kalıcı yöntem ile çözmeniz mümkün. 4.3 / 5 ( 10 votes )

Continue reading...

MySQL Workbench Update Komutu Çalıştırılınca Çıkan Safe Update Mode Hatası ve Çözümü

MySQL Workbench masaüstü uygulamasında update veya delete komutu çalıştırıldığında “You are using safe update mode and you tried to update a table without a WHERE that uses a KEY column To disable safe mode, toggle the option in Preferences -> SQL Editor and reconnect.” şeklinde çıkan bu hatadan kurtulmak için makale devamındaki 2 alternatif yöntemi kullanabilirsiniz. 5 / 5 ( 3 votes )

Continue reading...

Tarayıcı consoluna görsel olarak değerler bastırma

Web veya bazen mobil proje geliştirirken tarayıcı konsollarına ciddi anlamda ihtiyaç duyuyoruz test işlemlerini çoğu zaman developer console üzerinden gerçekleştiriyoruz ama bazen art arda ekrana bastırdığımız değerlerin bazılarını farkedilebilir olması ihtiyacını hep hissetmişizdir bu gibi durumda tarayıcı konsollarının style desteğinden faydalanıyor olacağız. 5 / 5 ( 1 vote )

Continue reading...