Eylül 2019

Geliştirici Bülteni 11 – Haftalık Geliştirici Bülteni

Bu bültende sizlerle api dökümantasyonları oluşturmak için online bir platform, 2 veya daha fazla kaynaktaki kodlarınızı karşılaştırmak için kullanabileceğiniz bir masaüstü yazılımı, Github’da bulunan kodları online olarak açıp, düzenleyip, derleyip ve sonucunu anlık olarak görmek için visual studio code benzeri temalı aracı, online olarak kullanabileceğiniz bir meail template editoru ve hali hazırda kendi içerisinde yer alan 300+ üzeri template’i bulabilir ve son olarak dosyalarınızı hızlıca birileriyle paylaşmak için WeTransfer gibi dosya paylaşım platformlarına alternatif olarak çıkarılan bu hizmete makale detayından ulaşabilirsiniz. 5 / 5 ( 4 votes )

Continue reading...

React memo() Nedir, Neden Kullanılır?

Bu makalede react içerisinde gerçekleştirdiğimiz her işlem için componentlerin sürekli render edilmesinin önüne geçmek adına çıkarılmış olan memo adlı fonksiyonun işlevini ve nasıl kullanılabileceğini örnek kodlarım ile göreceğiz. 5 / 5 ( 1 vote )

Continue reading...

React.Fragment Nedir?

Bu makalemizde React.Fragment adlı yardımcı component’in ne işe yaradığına örnekler ile bakacağız. Birçok SPA framework’unu kullandım en sık kullandığım SPA framework’ü olan Angular framework’ünde <ng-container></ng-container> adlı özelliği kullanarak aynı ihtiyacı karşılıyorduk React tarafında bu ihtiyacı karşılamak için React.Fragment adlı yardımcı component’i kullanacağız. 5 / 5 ( 3 votes )

Continue reading...