Ocak 2020

Geliştirici Bülteni 15 – Geliştiriciye Özel Gelişmeler

Bu hafta mobil tanıtım ekran görüntüleri oluşturabilmek için bir araştırma içerisindeydim ve bazı farklı farklı kaynaklara ulaştım bunlardan bazılarına makale içerisinde yer verdim ayrıca her zaman olduğu gibi farklı javascript kütüphaneleri ve farklı online hizmetler yine bülten içerisinde yer alıyor. 5 / 5 ( 5 votes )

Continue reading...

React Native Nedir? Ortam Nasıl Kurulur?

React native nedir sorusuna cevap bulacağımız ve react native uygulama geliştiricilerine kılavuz niteliğinde olacak bu makalede en sık kullanılan temel işlemler ve ihtiyacınız olan bazı temel bilgilere yer verdim. Makaleyi sürekli güncel tutacağımı bilmenizi isterim. React native geliştirmesine devam ettiğiniz sürece arada uğramanızı ve makalenin güncelliğini kontrol etmenizi öneririm. 5 / 5 ( 7 votes )

Continue reading...

Sanal Sunucular Fiziksel Sunuculardan Avantajlı mıdır?

Bir işletmenin, en çok fayda sağlayacağı sunucu türüne karar verirken, büyüme hedefleri ve mevcut dijital altyapısının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurması doğru seçeneğe yönelmesinde etkili olacaktır. Ayrıca işletmeler; fiziksel sunucuya mı, sanal sunucuya mı yoksa ikisinin kombinasyonundan oluşan bir çözüme mi ihtiyaç duyduğunu; işlediği bilgilerin türü, iş sürekliliği ve olağanüstü durumlar için kurtarma planları açısından da değerlendirmelidir. Bu yazı, fiziksel sunucular ve sanal sunucular arasında karşılaştırmalara ve her birinin sunduğu avantaj ve dezavantajlara odaklanarak göz önünde bulundurulması gereken çeşitli faktörleri açıklamayı hedeflemektedir. Fiziksel Sunucu Nedir? 5 / 5 ( 1 vote )

Continue reading...

React Native Something went wrong installing the “sharp” module Hatası ve Çözümü

React Native Something went wrong installing the “sharp” module hatası, React Native projesinde bazı paketleri kaldırıp ardından yeni paket kurulumunda sıklıkla çıkan bu hatanın en kesin çözümü makale devamında 👉🧐 🔥 React Native Something went wrong installing the “sharp” module Hatası ve Çözümü Hatayı yarn ios veya npm run ios dediğimde alıyorum ve hatanın tam hali için alttaki konsol çıktısına bakabilirsiniz. Something went wrong installing the “sharp” module dlopen(/Users/muratoner/Desktop/mobile/node_modules/sharp/build/Release/sharp.node, 1): Library not loaded: @rpath/libvips-cpp.42.dylibReferenced from: /Users/muratoner/Desktop/mobile/node_modules/sharp/build/Release/sharp.nodeReason: image not found – Remove the “node_modules/sharp” directory, run “npm install” and look for errors– Consult the installation documentation at https://sharp.pixelplumbing.com/en/stable/install/– Search for this...

Continue reading...