Kodcu Murat Youtube Kanalına Abone Olmayı Unutma

ASP.NET Could Not Find Any Resources Appropriate For The Specified Culture Or The Neutral Culture.

ASP.NET MVC’de GlobalResource eklendiğinde başlıktaki hata ile karşılaşırsanız bu hataya neden olan bir çok durum olmaktadır bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmaya çalıştım.

ASP.NET “Could not find any resources appropriate for the specified culture or the neutral culture.” Hatası ve Çözüm Yolları

ASP.NET MVC’de GlobalResource eklendiğinde başlıktaki hata ile karşılaşırsanız bu hataya neden olan bir çok durum olmaktadır bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmaya çalıştım.

Yöntem 1

Web.Config dosyanıza globalization ayarları yaparak kültür tanımlaması yapabilirsiniz. Bu yöntemi şu gibi durumlar içinde kullanabilirsiniz örnek olarak globalization için 3-5 tane dil tanımladınız fakat otomatik olarak dil geçişi olmasını istemiyorsunuz o zaman yapmanız gereken alttaki kodda’da gördüğünüz gibi globalization etiketi ve attribute’lerini tanımlamak olacaktır.

Yöntem 2

Eğerki Resource dosyanız ile ilgili Access Modifier değişimi yapamamak gibi bir sorun yaşıyorsanız o zaman alttaki gibi bir PublicResXFileCodeGenerator değerini Resource dosyanızın properties’inden Custom Tool değeri ile değiştirmeniz gerekmektedir. Alttaki görselden tam olarak nereyi kastettiğimi görebilirsiniz.

7aDbi33qR2KAAAAAElFTkSuQmCC

Yöntem 3

Yeni bir resource eklediğinizde üstteki görselde Build Action kısmı Content olarak gelebilmektedir(IDE sürümüne göre değişebilir) Eğer halen bir çözüme ulaşamadıysanız ve Resource olmasına rağmen bulunamadığı şeklinde hata alıyorsanız o zaman yapmanız gereken Build Action Properties‘ine Embedded Resource diyerek Resource‘ümüzün DLL içerisine gömüşmesini sağlayabiliriz.

İçeriği puanla diğer kullanıcılara ışık tut