Yandex.Metrica

Gelen İletiler İçin En Büyük İleti Boyutu Kotası (65536) Aşıldı. Kotayı Artırmak İçin, İlgili Bağlama Öğesinde MaxReceivedMessageSize…

Gelen İletiler İçin En Büyük İleti Boyutu Kotası, Bu makalemizde başlıktada gördüğünüz üzre oluşan hatayı Web servis’ten 65536KB’ tı aşan veri boyutundan dolayı hata vermektedir bu sorunu düzeltmek için makalenin devamındaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

ASP.NET Hata Gelen iletiler için en büyük ileti boyutu kotası (65536) aşıldı. Kotayı artırmak için, ilgili bağlama öğesinde MaxReceivedMessageSize özelliğini kullanın.

ASP.NET Hata Gelen iletiler için en büyük ileti boyutu kotası (65536) aşıldı. Kotayı artırmak için, ilgili bağlama öğesinde MaxReceivedMessageSize özelliğini kullanın.

Hatadada belirtdildiği üzere ‘MaxReceivedMessageSize’ özelliğinin boyutunu arttırarak sorununuzu çözebilirsiniz şimdi adım adım nasıl halledeceğinizi gösterelim.

1.Web.config dosyanıza sağ tuş yapın ve açılan listede baş sıralarda bulunan ‘Edit WCF Configuration’ seçeneceğine tıklayınızı alttaki resimde tam olarak ne yapmanız gerektiğini ve nereye tıklamanız gerektiğini görebilirsiniz.

2.Açılan listeden üst sıralarda yer alan ‘Edit WCF Configuration’ seçeneğine tıklıyoruz.

3.Açılan pencereden alttaki resimde yer alan ve mavi ile işaretlenmiş kısıda yer alan web servic’lerinizden hangisizle sorun yaşıyorsanız onu seçin bu arada sadece (basicHttpBinding) olanları seçip ‘MaxReceivedMessageSize’ özelliğini düzenleyebilirsiniz düzenleyeceğiniz alanda resimde kırmızı kutu içerisine alınmıştır bu alandaki değeri arttırarak hatanızı giderebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

 1. murat yuksel dedi ki:

  bende boyle bı sorun aldım fakat belırtmıs oldugun sekılde client projesindekı confıg içine ekledıgımde duzelmedı wcf projesindekı config de yapılması gereken veya baska sekılde bi duzenleme gereklımı

 2. Murat ÖNER dedi ki:

  Bu yapılan işlem direk olarak zaten config içerisine yapılmış oluyor eğer hatanız makalede belirtilen şekilde ise sorunun çözülmüş olması gerekiyor iis’i tekrar resetleyin eğer olmaz ise hatanızın tam metnini yada ekran görüntüsünü gönderin yardımcı olmaya çalışalım.

 3. Hüseyin ÇAKANLI dedi ki:

  Bu hatayı client tarafında web servisi kullanan masaüstü uygulama geliştirirken aldım.
  Client’te yapılması gereken işlem çok basit, uygulamanın App.config dosyasını açıp;

  şeklinde maxReceivedMessageSize=”104857600″ değerini ayarlamak şeklinde düzenlenecektir. (Bu örnekte 100mb tercih edilmiştir.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir