Kodcu Murat Youtube Kanalına Abone Olmayı Unutma

A Potentially Dangerous Request.Form Value Was Detected From The Client Hata Çözümü

A Potentially Dangerous Request.Form hatası, sayfa üzerinde yer alan text girişlerinden herhangi birine html etiket kodlarını girdiğinizde ya da editor kullandığınızda zaten kendisi arkaplanda kodları üretiyor. Değerleri kaydetmeye çalıştığınızda başlıkta belirttiğim hatayla karşılaşırsınız.

Asp.Net 4.0’da karşılaştığım bu ‘A potentially dangerous Request.Form value was detected from the client’ hatasından kurtulmak için yapmanız gereken bir çok alternatif yol var. Ben kullandığım 3 yöntemi göstereceğim.

A Potentially Dangerous Request.Form Value Was Detected From The Client Hata Çözümü

1.Yöntem

Sadece tek sayfada geçerli olmasını istiyorsanız Aspx sayfamızın ilk satırında bulunan kısmaValidateRequest=”false” ‘ değerini de eklemelisiniz.

2.Yöntem

Eğer hatanın tüm sayfalarda çıkmamasını istiyorsanız Web.config dosyamız içerisindeki <pages>  etiketine alttaki örnekte olduğu gibi ekleme yapmalısınız.

3.Yöntem

Üstteki yöntemler hatanızı çözmediyse o zaman ek olarak yine web.config dosyamızda <httpRuntime />  etiketi içerisine alttaki gibi değişikliği yapmanız gerekmektedir.

Sonuç

Standart Absolute yöntemi, flex ve grid yöntemlerini kullanarak css ile bir div nasıl ortalanır özetlemeye çalıştım. Umarım artık css’de yatay ve dikey ortalama için bir sorun yaşamayacaksınız.


Kaynaklar


📚 A Potentially Dangerous Request.Form Benzeri Makaleler


✍ Lütfen olumlu-olumsuz tüm görüşlerinizi bana yorum yada mail yolu ile iletmeyi ihmal etmeyin.

🔗 Sosyal medya kanallarından makaleyi paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

👋 Bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

5/5 - (1 vote)