Flash Mp3 Oynatıcı İle Sayfanızda Winamp-aimp Tarzı Müzik Listesi Oynatın

Bu makalemizde sitenizde flash mp3 oynatıcısı ile sayfanızda winamp-aimp tarzı mp3 dosyalarınızı oynatabilirsiniz mp3 player’daki müzik listesini XML ile düzenliyor olabilmek büyük kolaklık olduğundan tavsiye edebileceğimiz hafif bir oynatıcıdır.

Flash Mp3 oynatıcı ile sayfanızda winamp-aimp tarzı müzik listesi oynatın

Flash oynatıcının görünümü şu şekildedir. Eğer flash geliştirme ile ilgili bilginiz varsa sayfanın en altında indireceğiniz sıkıştırılmış dosya içerisindeki fla dosyası ile Adobe Flash yazılımıyla açarak geliştirebilir veya düzenleyebilirsiniz.

Flash Mp3 oynatıcı ile sayfanızda winamp-aimp tarzı müzik listesi oynatın

HTML Kodu

XML Kodu

Üstteki XML yapısında ilk etiketin player etiketi olduğunu görmekteyiz ve player etiketi içerisinde 3 attribute var bunlar showDisplay(Üst bar), showPlaylist(Parça listesi), autoStart(Otomatik başlatma) gibi özellikler yer almaktadır aldığı değerler ise yes-no’dur örnek olarak eğer autoStart değeri yes olarak verilirse mp3 player yer aldığı sayfa açıldığında otomatik olarak oynatmaya başlayacaktır şarkıyı. şarkıların listesi ise song etiketleri ile player etiketi arasına eklenmelidir song etiketinde 2 attribute yer almaktadır ilki path bunla mp3 dosyasının yolunu diğer title ilede mp3 dosyasının player üzerinde gözükecek başlığını yazıyoruz.

Dosyayı indirmek için buraya tıklayın.

5/5 - (1 vote)