Google’ın az bilinen özellikleri

Google, Artık internet teknolojilerinin ve yavaş yavaş programlamanın belireyicisi haline gelen Google amcanın arama yaparken belkide çoğunuzun bugüne kadar duymadığı yada kullanmadığı bazı gizli kalmış özelliklerinden bahsedeceğiz.

Google’ın az bilinen özellikleri

Google'ın az bilinen 20 özelliği

Altta listelediğimiz bazı özelliklerin türkçe kullanımları mevcut değil türkçe kullanımları sunuldukça gerekli güncelleştirmeyi yapacağım.

1.Hesap Makinesi Kullanma

Bu özelliği kullanmak için google arama motoruna “hesap makinesi” ya da “calculator” yazmalısınız.

Hesap Makinesi Kullanma

2.Saati Öğrenme

Eğer bilgisayarınızın saati yanlış ise yada doğru bir saat bilgisine ihtiyacınız var ise o zaman google bu konudada hemen imdadınıza yetişiyor konumunuza göre hemen saat farkınıda göz önüne alıp en doğru bilgiyi size sunmaktadır.

Bu özelliği kullanmak için ingilizce what the time türkçe ise saat kaç yazmanız yeterlidir.

3.Renk kodlarının çıktısını görme

Eğer bilgisayarınızda herhangi bir renk seçim gibi bir araç yok ise ve hızlıca bir renk kodunun hangi renge karşılık geldiğini görmek isterseniz google amca yine yardımınıza yetişiyor google’ın bu tür online servisleri çok hoş ve bazen pratik olabiliyor ayrıca girdiğiniz renk kodunu değiştirebilir ve HEX, RGB, HSV, HSL, CMYK renk kodlarınıda alabiliyorsunuz yani renk kodu değişiminide bu online google servisi ile yapabilirsiniz.

Google color picker

User agent öğrenme

what is my user agent string yazdığınızda ve farklı keyword’ler ile karşınıza alttaki gibi tarayıcı user agent bilgisi dönecektir.

Dış IP adres öğrenme

Hava durumunu öğrenme

Hava durumunu öğrenmek istediğiniz konum için “weather kocaeli” ya da “hava durumu kocaeli” yazmak yeterli.

Google Hava Durumu

5/5 - (1 vote)