Kodcu Murat Youtube Kanalına Abone Olmayı Unutma

Javascript window.open ekranın ortasında popup açma

Javascript window.open ile popup pencereler açıp istersek reklam, içerik detayı, anket açtırabilirsiniz buna benzer olaylar için tercih edilebilir bu popup’in ekranın tam ortasında açılması için ise makalenin devamına bakınız.

Javascript window.open ekranın ortasında popup açma

Javascript window.open ekranın ortasında popup açma

Alttaki fonksiyonumuzdada gördüğünüz gibi PopupCenter adlı fonksiyonumuza birinci parametre olarak sayfa adresi, başlık, genişlik ve yükseklik olarak sırasıyla parametreler geçilmektedir. fonksiyon içerisinde screen.width özelliğiyle ekranın çözünürlüğünün genişliği alınmakta ve 2’ye bölünmekte ve genişliğin 2’ye bölümünden çıkarılmaktadır aynı durum yükseklik içinde aynısı geçerlidir bu işlemle beraber popup olarak açılacak pencerenin ektann tam ortasında açılması sağlanacak window.open’in top ve left özelliklerinede matematiksel işlemler sonucunda ulaşmış olduğumuz sol ve ust değişkenlerinin değerleri aktarılmış oluyor.

window.open ile ilgili daha detaylı bilgi için diğer yazılmış olan ‘Javascript Window.open İçin PopupWindow Adında Bir Fonsksiyon Hazırlama’ adlı makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

3.7/5 - (3 votes)