WordPress’e bc.vc link kısaltma servisi entegrasyonu

Wordpress Logo

Bu makalede sizlere wordpress’e bc.vc link kısaltma servisini nasıl entegre edip otomatik link üretilebilir hale getirebileceğinizi göstermiş olacağız.

WordPress’e bc.vc link kısaltma servisi entegrasyonu

İlk işimiz bc.vc sitesine girip alttaki gibi bir kod almalısınız Sırasıyla Menüden Araçlar > API yoluna tıklıyoruz çıkan sayfada bizlere alttakine benzer bir kod vermiş olacak

Üsttekine benzer almış olduğunuz kodda http://google.com kısmını silip linki kısaltmak istediğiniz sayfanın adını yazmalısınız. ardından bunu otomatik üretilebilir hale getirmek için sırasıyla şu yolu izliyoruz WordPress menüsündeki Görünüm > Düzenleyici yolunu izleyerek düzenleyiciyi açıyoruz. Sağ taraftaki function.php’yi seçiyoruz ve altta sizlerle paylaşmış olduğumuz kodu ekliyoruz.

Üstteki kodda API Kodunuz Buraya dediğimiz kısıma ilk başta bc.vc sitesinden aldığımız http://google.com ekini sildiğimiz halini ekliyoruz.

Eklemiş olduğumuz bu fonksiyonu artık yazılarınız içinde alttaki şekilde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. yukleoyna dedi ki:

  Şimdi bu linkler external link adlı eklenti ile birlikte uyum içinde çalışacak değil mi? Otomatik olarak no follow olacaklar herhalde

  Sitenizin takibindeyim, yazılar oldukça bilgi verici. İyi çalışmalar.

  • Murat ÖNER dedi ki:

   External link adlı eklenti ile uyumlu çalışıp çalışmayacağı konusunda yanlış bilgi aktarmak istemiyorum ama bc.vc linklerinin otomatik nofollow olmasını isterseniz 8.satırda üretilen a etiketine rel="nofollow" attribute’ünü eklemelisiniz.

 2. Ali Kıran dedi ki:

  Paylaşım için sağol.

 3. fatih dedi ki:

  Merhaba
  kodu ekliyorum ama böyle bir hata alıyorum

  syntax error, unexpected 'ent' (T_STRING)
  
 4. soner dedi ki:

  öncelikle eline sağlık kardeş. bu tarz sitelere get contents nasıl gönderirim. cevap verebilirsen ço makbule geçer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir