Kodcu Murat Youtube Kanalına Abone Olmayı Unutma

WordPress yazı sürümleri özelliğini kapatma ve temizleme

WordPress yazı sürümleri, wordpress’in 2.6 sürümünden sonra gelen yazı sürümleri özelliği ile her güncellemede önceki sürümün yedeğini alıyor benim gibi makalede çok güncelleme yapanlar için veritabanı performansı açısından bir süre sonra sıkıntı yaşatabilir. Bu durumu geçici veya kalıcı yöntem ile çözmeniz mümkün.

WordPress yazı sürümleri özelliğini kapatma ve temizleme

Wordpress yazı sürümleri özelliğini kapatma ve temizleme Yazı Sürümleri Özelliğini Kapatmak

WordPress yazı sürümleri özelliğini kapatmak için wp-config.php dosyanıza alttaki kodu eklemelisiniz.

Yazı Sürümlerini Temizleme

WordPress yazı sürümleri özelliğinden dolayı veritabanında bu özelliği kapatana kadar oluşmuş olan makalelerin önceki sürümleri olabilir. Öncelikle yazı sürümleri olup olmadığını kontrol etmek için alttaki sorguyu çalıştırınız.

Veritabanınızda tablolarda önek(prefix) kullanılıyorsa FROM’dan sonra belirttiğimiz tablo adını wp-config.php dosyasında $table_prefix adlı değişkende belirtilen değer ile birleştirip çalıştırın örnek $table_prefix değişkeninde pre_ yazıyorsa o zaman sorgudaki wp_post tablosunu pre_posts olarak yazmalısınız. Aynı durum alttaki sorguda kullanılan tablolar içinde geçerli.

Üstteki sorgu sonucunda dönen kayıt varsa ve yazı sürümlerini temizlemek isterseniz o zaman alttaki sorguyu çalıştırmalısınız.

4.3/5 - (10 votes)